5 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Respect Cup

 
Wysokie 5 miejsce wśród 24 drużyn z całej Polski zajęli podopieczni Pawła Stańczuka z rocznika 2005 podczas Ogólnopolskiego Turnieju Halowego w Bieżuniu…

Chłopcy z rocznika 2005 podzieleni na dwie drużyny wzięli udział w ogólnopolskim turnieju halowym w Bieżuniu.Obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze w rozgrywkach grupowych, drużyna I wygrała swoją grupę , a II zajęła drugą lokatę w swojej grupie zdobywając w tej fazie rozgrywek więcej punktów niż pierwsza drużyna. Po kolejnych eliminacyjnych grupach ekipa II awansowała do Ligi Europy gdzie chłopcy zajęli VII miejsce , a I do Ligi Mistrzów gdzie zajęli piątą pozycję ,chłopcy wszystkie swoje mecze w Lidze Mistrzów kończyli rzutami karnymi co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie tych rozgrywek. Chłopcy przywieźli też nową „sztamę” z drużyną Gedanii Gdańsk bardzo fajnie obie drużyny wspierały się przez cały turniej co na pewno też miało wpływ na późniejsze zwycięstwo w całym turnieju zawodników z Pomorza , które chłopcy po rozdaniu nagród wspólnie świętowali 😀
FAZA GRUPOWA:
Wicher II 4-0 APN Mińsk Mazowiecki (Łagowski x2, Stańczak x2)
Wicher II 2-1 Unia Swarzędz (Łagowski, Stańczak)
Wicher II 0-2 Wisła Puławy
Wicher II 2-0 Metalowiec Łódź (Łagowski, Wyszyński)
Wicher II 2-0 Ożarowianka (Łagowski, Wyszyński)
awans z 2 miejsca do rozgrywek europejskich
grupa europejska:
Wicher II 0-3 Olimpia Elbląg
Wicher II 0-2 Ożarowianka
Wicher II 0-2 Orły Zielonka
LIGA EUROPY:
1/4 Wicher II 0-1 Wkra Działdowo
1/2 o miejsca 5-8 Wicher II 3-4 APN Mińsk Mazowiecki (Łagowski x2, Wyszyński)
mecz o 7 miejsce liga europy Wicher II 1-0 Ożarowianka (Gąsiorowski)
15/24 w ogolnej klasyfikacji
FAZA GRUPOWA WICHER I:
Wicher I 1-0 Mazur Gostynin (Stańczuk)
Wicher I 2-2 Gedania Gdańsk (Oleksiak x2)
Wicher I 1-2 Wkra Działdowo (Ziółkowski)
Wicher I 4-1 Wkra Bieżuń (Oleksiak x3, Ziółkowski)
Wicher I 4-0 Mały Jeziorak Iława (Oleksiak, Ziółkowski, Sędziak, Rogowski)
Awans z 1 m-ca do rozgrywek europejskich
FAZA GRUPOWA rozgrywki europejskie:
Wicher I 1-1 Delta Słupno (Kurek)
Wicher I 2-1 Gedania Gdańsk (Sędziak, Stańczuk)
Wicher I 3-0 Victoria Sulejówek (Stańczuk, Ziółkowski, Mościcki)
Awans z 1 m-ca do Ligi Mistrzów (najlepsza ósemka)
1/4 Liga Mistrzów:
Wicher I 0-0 K:1-2 Pogoń Siedlce
1/2 o m-ca 5-8 LM Wicher I 1-1 K:3-1 Rodło Opole (Sędziak)
Mecz o 5 m-ce Liga Mistrzów Wicher I 0-0 K:3-2 Mały Jeziorak Iława
w „5” turnieju – Jan Stańczuk