piątek, 3 lutego, 2023

„Sportowe poranki”

Ośrodek Sportu i Rekreacji Wicher, Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta Kobyłka zapraszają dzieci na bezpłatne zajęcia sportowe i taneczne, które będą się odbywały od 6 do 17 lipca w godz. 9-11. Od poniedziałku do piątku, dzieci w wieku od 4 do 10 lat (piłka nożna) oraz od 6-12 lat (pozostałe zajęcia) będą mogły wziąć udział w treningach piłki nożnej, kickboxingu, lekcjach tańca z Mandaryna Dance Studio, z Natalią Ilach, z Iriną Kurpianową (jazz/balet), a także w zajęciach fitness dzieci i młodzieży.

Wszystkie treningi i lekcje odbędą się na terenie OSiR Wicher przy ul. Napoleona – zajęcia w plenerze zapewnią uczestnikom większe bezpieczeństwo. Uczestnicy muszą mieć ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym oraz nakrycie głowy. Dla uczestników organizator, czyli OSiR Wicher zapewnia wykwalifikowaną kadrę, ubezpieczenie zdrowotne, niezbędny sprzęt sportowy, dobrą zabawę, opiekę w czasie treningów i lekcji oraz wodę. Ze względów bezpieczeństwa przewidujemy limit 14 uczestników na każdych zajęciach.

Wszelkie pytania dotyczące programu prosimy kierować na adres osir@kobylka.pl lub numer telefonu 513 111 686.

Zapisy ruszają już w czwartek 2 lipca. Zgłoszenie do „Sportowych poranków” odbywa się poprzez wypełnienie arkusza zgłoszeniowego wraz z pakietem dokumentów  i przesłanie ich  na adres  mailowy OSiR: osir@kobylka.pl. W zgłoszeniu muszą być zawarte następujące informacje: rodzaj zajęć na jakie zapisywane jest dziecko, dni i godziny rozpoczęcia tych zajęć.

W załączniku publikujemy harmonogram zajęć w poszczególnych dniach (od 6 do 17 lipca).

„Baw się z nami odlotowo”! – zajęcia Biblioteki

Do planu atrakcji w mieście dołącza się również Miejska Biblioteka Publiczna, która planuje od 6-10 lipca program „Baw się z nami odlotowo!”. Chętne dzieci (15 osób) będą mogły odebrać pakiety do pracy plastycznej. Każdego dnia o godzinie 12.00 na Facebooku będzie publikowany filmik z zadaniem do wykonania w danym dniu. Biblioteka będzie czekała na prace wykonane w domu przez dzieci – w planach jest wykonanie instrumentu muzycznego, lasu w słoiku, eksperymentów, gry z surowców wtórnych, łapacza snów, dzwonków na balkon lub taras, kolorowych kwiatów, a także malowanie piaskiem itp. Dodatkowo od 7 lipca Biblioteka planuje Wyzwanie Czytelnicze dla dzieci i młodzieży – będzie to zabawa, polegająca na rozwiązywaniu zagadek w postaci rebusu, tytułów książek oraz ich autorów. Przez niemal całe wakacje będzie można zbierać punkty, a zwycięzcy otrzymają nagrody. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na profilu Biblioteki na Facebooku.

***

Zajęcia organizowane w mieście są odpowiedzią na dotychczasowe zainteresowanie Mieszkańców letnim wypoczynkiem dla dzieci. Niestety, w tym roku ze względu na trudną sytuację, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy oraz bezpieczeństwo uczestników tylko w taki sposób mamy możliwość zapewnić atrakcje dla dzieci. Mamy jednak nadzieję, że im się to spodoba, a za rok będziemy już mogli zorganizować Lato w Mieście w kształcie, do którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni.

Wszystkie załączniki dostępne są do pobrania na stronie – https://www.kobylka.pl/lato-w-kobylce-sportowe-poranki-na-wichrze-i-zajecia-online-w-bibliotece?fbclid=IwAR0j0HQsV8_AI6Yy5b7kMax0-M6JtBIN3DJEz1X9S_HZcA6YCTxlOVWd_Tc

Banner Content

luty 2023
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  WICHER TV